28 C
Skopje
21.9.2018 - 16:11

Ознака: Новак Ѓоковиќ

Марко Чекинато – од суспензија до сензација

Италијанскиот тенисер Марко Чекинато доби суспензија поради наводно местење на мечеви, која подоцна беше поништена, истата 2016 година кога Новак Ѓоковиќ го освои својот...

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“. Ѓоковиќ по три одиграни сета со 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) успеа да го...

Вердаско: Ѓоковиќ не игра во најдобра форма

Шпанскиот тенисер, Фернандо Вердаско, е уверен дека со добра игра има шанси да го совлада најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во четвртото коло на...

Надал: Ѓоковиќ е меѓу кандидатите за титулата на „Ролан Гарос“

Првиот светски рекет и најголем фаворит за титулата на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал, изјави дека никогаш не треба да биде отпишан Новак Ѓоковиќ, без...

Бекер: Ѓоковиќ ќе се врати во форма, ако е дисциплиниран и...

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ќе игра на врвно ниво, доколку е дисциплиниран и трпелив, смета неговиот поранешен тренер Борис Бекер. Ѓоковиќ мината седмица...

Ѓоковиќ демантира дека Бекер се враќа во неговиот тим

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Јапонецот Кеи Нишикори на турнирот во Мадрид ги демантираше гласините дека Борис Бекер се враќа во...

Ѓоковиќ со триумф над Нишикори го почна турнирот во Мадрид

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови го совлада Јапонецот Кеи Нишикори на стартот од турнирот во Мадрид. Првиот сет по голема борба...

Ѓоковиќ ја одби поканата за настап во Есторил

Поранешниот светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ја одби специјалната покана од организаторот на АТП турнирот од Серијата 250 во Есторил, Португалија. Србинот одлучи следната...

Ѓоковиќ доби вајлд карта за Барселона

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ доби вајлд карта и следната недела ќе настапи на турнирот во Барселона, соопштија организаторите. Ѓоковиќ учествува на овој турнир по...

Ѓоковиќ елиминиран во Монте Карло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше елиминиран во третиот круг од „Мастерс“ турнирот во Монте Карло, откако беше совладан од австрискиот тенисер Доминик Тим со...