7.8 C
Skopje
20.10.2021 - 3:24

Ознака: Новак Ѓоковиќ

Солзите на Ѓоковиќ го обиколија светот

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да го комплетира календарскиот гранслем, откако синоќа загуби од Данил Медведев (4-6, 4-6 и 4-6 по сетови)...

Медведев го сопре походот на Ѓоковиќ

Данил Медведев го спречи најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ да стигне до рекордниот 21-ви гранслем-трофеј, совладувајќи го убедливо во финалето на САД опен со...

Ѓоковиќ е на чекор од рекордниот гранслем-трофеј

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра против Данил Медведев во финалето на последниот сезонски гранслем-турнир САД опен. Првиот носител на турнирот, за три...

Ѓоковиќ урна уште еден рекорд на Федерер

Најдобриот светски тенисер моментно, Новак Ѓоковиќ, урна рекорд кој беше во сопственост на Роже Федерер и се пласира во полуфиналето на гранслем-турнирот САД опен....

Ѓоковиќ ќе брка историски резултат

ТЕНИС - ПОЧНУВА САД ОПЕН Со триумф на САД опен, Ѓоковиќ ќе стане рекордер според бројот на гранслем-титули и ќе стане само вториот тенисер што...

Ѓоковиќ се откажа од борбата за бронзата во микс-дубл

Српскиот микс-дубл, Нина Стојановиќ и Новак Ѓоковиќ, се откажаа од мечот за бронзениот медал. Третото место, во оваа конкуренција им припадна на Ешли Барти...

Големиот пад го згасна сонот на Ѓоковиќ за „златен слем“

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ неочекувано беше поразен од Александар Зверев во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио со резултат 6-1, 3-6 и 1-6...

Ѓоковиќ полета кон Токио по златниот медал

Новак Ѓоковиќ на аеродромот „Никола Тесла“, пред заминувањето за Токио, одржа прес-конференција. Најдобриот светски тенисер е најголем фаворит за освојување на златниот медал на...

Со рекордниот трофеј Ѓоковиќ ја засили кандидатурата за најдобар на сите...

Новак Ѓоковиќ го освои рекордниот 20-ти гранслем трофеј со кој се изедначи со неговите најголеми ривали Роже Федерер и Рафаел Надал и ја засили...

Иванишевиќ: Новак Ѓоковиќ е тениски Робин Худ

Во интервју за британски „Тајмс“ тренерот на Новак Ѓоковиќ, поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ, вели дека српскиот аа никогаш нема да има поддршка како ...