2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 0:56

Ознака: НОБ

Владина делегација се поклони пред спомениците на хероите од НОБ во...

Делегација на Владата предводена од вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и министерот...

Националната опера и балет со „Болеро“ и оперски концерт гостува во...

Националната опера и балет на големо задоволство на публиката вечерва гостува во Прилеп. Од 20 часот во големата сала на ЦК „Марко Цепенков“ ќе...

„Романтична балетска вечер“ на 2 јуни во НОБ

На 2 јуни со почеток во 20 часот, во салонот на Националната опера и балет ќе биде изведен балетскиот концерт „Романтична балетска вечер“. Балетскиот концерт...

Операта „Аида“ ќе се одржи под отворено небо

Операта „Аида“ од Џузепе Верди ќе се одржи на отворено под ѕвездите на 31 мај 2021 со почеток во 20:30 ч. на плоштадот „Мајка...

Премиера на „Игри на животот“ во НОБ

Премиерната изведба на музичко-сценското дело „Игри на животот“ ќе се одржи на 26 мај, 2021 со почеток во 20 часот во салонот на Национална...

Наместо „Мајски оперски вечери“, серија концерти во НОБ

Националната опера и балет ќе одржи серијал концерти со наслов „Мајски концерти“. Настаните ќе бидат емитувани онлајн на официјалниот јутјуб-канал на Националната опера и...

„Романтична балетска вечер“ во НОБ

Националната опера и балет го најавува балетскиот концерт насловен „Романтична балетска вечер“ за петок, со почеток во 19 часот. Балетскиот концерт опфаќа две балетски...

Балетски концерт „Романтична балетска вечер“ во НОБ

Балетскиот концерт насловен „Романтична балетска вечер“ ќе се одржи в петок (19.3.2021), со почеток во 19 часот во Националната опера и балет. Балетскиот концерт...

„Балетски бисери“ в петок во Националната опера и балет

Националната опера и балет на 29.1.2021 (петок) со почеток во 20 часот Ви го најавува балетскиот концерт насловен „Балетски бисери“ кој ќе ги опфати...

На 22 јануари гала оперски концерт и „Болеро“ во НОБ

Поради големиот интерес, на 22 јануари повторно ќе се одржи гала оперски концерт со почеток во 20 часот, информираат од Националната опера и балет...