10 C
Skopje
29.10.2020 - 19:48

Ознака: НЛБ

ЕБОР и НЛБ Банка Скопје со здружени сили за поддршка на...

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и НЛБ Банка Скопје потпишаа договор за финансиски пакет од 8 милиони ЕУР за поддршка на македонските...

НЛБ Банка го заокружи месецот на штедење со изложба и донација...

Денес во просториите на НЛБ Галеријата со отворање на изложба на детски цртежи, се заокружи НЛБ Месецот на штедење, кој традиционално по осми пат...

NLB Pay – прв и единствен мобилен паричник на пазарот кој...

НЛБ Банка е прва и единствена банка на пазарот која ги интегрира двата картични бренда „Visa“ и „MasterCard“ во мобилниот паричник „NLB Pay“. Оваа нова...

Компаниите чекаат поевтини кредити

Една од најголемите банки во земјава најави дека во следниов период во фокусот на работењето ќе биде поддршката на приватниот сектор преку креирање на...

Објавена намерата за продажба на мнозинскиот пакет акции на НЛБ до...

Нова Љубљанска банка(НЛБ) и Словенскиот државен холдинг(СДХ) како претставник на нејзиниот сопственик, објавија денеска намера за продажба на мнозинскиот пакет акции на најголемата словенечка...

НЛБ со нов начин на плаќање

НЛБ банка ја промовираше новата услуга НЛБ пеј мобилен паричник, која овозможува бесконтактно плаќање на продажните места преку мобилен телефон. Станува збор за современа...