32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 18:32

Ознака: нискобуџетни авиокомпании

Сугарески најави нов тендер за субвенционирање на нискобуџетни авиокомпании

Новиот јавен повик за субвенционирање на нискобуџетни авиокомпании ќе биде објавен деновиве, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, одговарајќи на новинарско прашање...

Сугарески: До крајот на месецов тендер за субвенционирање на нискобуџетски авиокомпании

До крајот на месецов се очекува да биде распишан тендерот за субвенционирање на нискобуџетните авиокомпании, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Тој...