15.8 C
Skopje
20.9.2021 - 12:09

Ознака: нисан

Стравот од разоткривање на вистинската заработка довел до падот на Карлос...

Kарлос Гон стравувал дека „Рено“ ќе му даде отказ во случај на откривање на вистинската вредност на неговата плата во „Нисан“, според сведочењето на...

Предавството на пребегнатиот „крал на автомобилската индустрија“ не ја разниша лојалноста...

Заменикот на Карлос Гон, Грег Кели, се изјасни за невин за обвиненијата за лошо финансиско работење на почетокот на неговото судење во Токио и...

Како моќниот инсајдер го симна од престолот кралот на автомобилската индустрија

Зад секој корпоративен пуч стои итар организатор. Во „Нисан“ тоа беше Хари Нада, инсајдерот познат по неговите агресивни тактики, љубовта кон цигарите, француските кошули...

Јапонија издаде налог за апсење на директорот на „Нисан“ и неговите...

Јапонските власти издадоа налог за апсење на поранешен војник на американските специјални сили и двајца други под сомнение дека му помогнале на поранешниот директор...

Мистериозното враќање на „убиецот на трошоци“ не ги израдува сите

Мистериозното враќање на Карлос Гон во Бејрут наиде на измешани реакции во Либан кој е зафатен со протести и политичка криза, пишува „Форин полиси“....

Животот во бегство и „невозможната мисија“ го топат богатството на Карлос...

Цената на бегството на Карлос Гон, вклучувала 14 милиони долари во фалсификувани пари за кауција, додека трошоците за целиот потфат при кој некогашниот директор...

Пребегнатиот крал на автомобилската индустрија е подготвен да ја раскаже неговата...

Поранешниот претседател на автомобилската компанија „Нисан“, Карлос Гон (65), е подготвен да ја раскаже неговата приказна, во јавно обраќање во Бејрут предвидено за денеска,...

Уште едно обвинение против поранешниот претседател на „Нисан“

Против поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Госн се подготвува ново обвинение за злоупотреба на доверба, јавија денеска јапонските медиуми. Обвиненијата се однесуваат на плаќање од...

Нисан го намалува производството во Кина поради помалата побарувачка

Јапонската компанија Нисан ќе произведе во Кина во следните месеци 30.000 возила помалку од планираното, поради намалената побарувачка на најголемиот светски пазар на автомобили,...

Уапсен шефот на Нисан

Јапонскиот производител на автомобили Нисан Мотор објави дека интерната истрага покажала дека директорот на компанијата Карлос Госн прикажувал помал доход од вистинскиот и преземал...