-2.2 C
Skopje
24.1.2022 - 11:52

Ознака: нинослав јовановиќ

На малчанскиот бербер му се заканува казна од 10 години до...

Судскиот процес против Нинослав Јовановиќ (47) од Малча, попознат како малчанскиот бербер, осомничен дека ја киднапирал и 10 дена ја злоупотребувал малолетната М.К.(12) од...

По 17 дена бегство, конечно уапсен „малчанскиот бербер“

Нинослав Јовановиќ, познат како „малчанскиот бербер“, денес е уапсен во полициска акција на подрачјето на Малча. Педофилот околу пладне бил виден во една куќа. Според...

Објавени снимки од куќата во која српскиот педофил ја чувал Моника

По вчерашното пронаоѓање на 12-годишната Моника Каримановиќ, куќата во селото Пасјач, каде што таа била со осудениот педофил Нинослав Јовановиќ, останува запечатена од полицијата. Репортер...

Моника е во стабилна состојба, се очекува нејзино опоравување

Состојбата на Моника Каримановиќ е стабилна, соопшти утринава директорот на Клиничкиот центар во Ниш, докторот Зоран Радовановиќ, пренесуваат српските медиуми. Девојчето беше пронајдено вчера,...

Малата Моника била пронајдена во гробница?

Киднапираното девојче Моника Каримановиќ е пронајденo живo, потврди српската полиција. Белградските медиуми објавија различни детали во врска со случајот кој со денови го бранува...

Пронајдено киднапираното девојче, уште се трага по Малчанскиот бербер

Дванаесетгодишната Моника Каримановиќ од селото Сув Дол во близина на Ниш, е пронајдена жива десет дена откако беше киднапирана од т.н. Малчански бербер, псевдоним...

Таксист го препознал Малчанскиот бербер по кој се трага во Србија

Откако српската полиција објави најнова фотографија од т.н. Малчански бербер, псевдоним под кој е познат педофилот Нинослав Јовановиќ, осомничен за киднапирање на 12-годишното девојче...

Сѐ уште се трага по педофилот и грабнатото девојче во Србија

Српското МВР испрати уште еден апел во врска со потрагата по 12-годишната Моника Каримановиќ, која е исчезната веќе седум дена и објави најнова фотографија...