6 C
Skopje
21.11.2018 - 21:41

Ознака: Нина Хрушчова

Што доби Путин на руските избори

Нина Хрушчова На почетокот на неговиот мандат како претседател во раните 2000-ти, Владимир Путин беше како прозападно ориентиран „остров“ во антизападните руски води. Како што...