19.8 C
Skopje
28.9.2020 - 11:23

Ознака: Нина Ангеловска

ДКСК: Кај Ангеловска нема кривична одговорност, но прописите мора да се...

Државната комисија за спречување на корупција не утврдува кривична одговорност, но од етички аспект го покренува прашањето од високо ниво и ќе препорача да...

Антикорупциска ќе испитува дали има судир на интереси кај министерката Ангеловска

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) ќе испитува дали има судир на интереси во врска со постапувањето на министерката за финансии Нина Ангеловска со...

Ангеловска: Не знаев за пропаѓањето на Еуростандард банка

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, денеска преку соопштение повторно ги демантира, како што вели, пласираните невистини во врска со нејзино наводно повлекување на средства...

Ангеловска: Жените и е-трговијата ќе одиграат клучна улога во закрепнувањето од...

Владите треба да го дадат својот придонес за да го олеснат патот за жените во водењето бизнис, да креираат регулативи и платформи за поврзување...

Ангеловска: Резултатите се подобри од очекуваното, економијата почна да закрепнува

Она што го почнавме на почетокот на оваа ковид-криза, а во духот на транспарентноста и отчетноста, односно навремено па дури и предвремено информирање на...

Ангеловска: „Купувам домашно“ ќе создаде навики за купување домашни производи

Купувањето на домашните производи и летувањето во земјата не треба да се однесува само на корисниците на домашните платежни картички и ваучерите, туку треба...

Ангеловска на средба со текстилците и претставници на чевларската индустрија

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и...

Министрите со спротивставени мислења околу делењето на награди

Денешната изјава на Министерката за финансии Нина Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата предводена од Оливер Спасовски за вработените во Министерството...

Донесен ребалансот на буџетот – обезбедени средства за мерките за ревитализација...

Владата го донесе ребалансот на буџетот за 2020 година чија цел е да ги финансира мерките за надминување на последиците од ковид-19 кризата и...

Ангеловска и Брнз разговараа за економската ситуација во ковид-19 кризата

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, на онлајн средба со амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Брнз, разговараа за актуелните случувања во економијата и справувањето...