Ознака: нимиц

Какламанис: Изјавите на Нимиц се неприфатливи

Четвртиот потпретседател на грчкиот Парламент од редовите на Нова демократија, Никитас Какламанис, кој од утрово ја води седницата за ратификација на Договорот од Преспа,...

Нимиц ја повика Грција да го ратификува Договорот од Преспа

Специјалниот пратеник на ОН во разговорите меѓу Скопје и Атина за прашањето за името, Метју Нимиц, ја повика Грција да го ратификува Договорот од...

Тегнење уши, ама чии

Пораката за тегнење уши е израз на длабоко непочитување и понижување не само на личноста на премиерот на една суверена држава, на институцијата што...

Нимиц: Раководството и политичарите во Скопје се пред крупни одлуки

Раководството и политичарите во Македонија ќе мора да донесат крупни одлуки за иднината на својата земја, изјави посредникот на ОН во грчко-македонските разговори за...

Нимиц: Чекање нов договор за името е многу ризична идеја

Поминаа 25 години, а може да поминат уште толку пред нов договор доколку овој не помине, вели посредникот на ОН во спорот за името...

Нимиц: Решението на овој проблем бараше мудро лидерство

Медијаторот на ОН во решавање на спорот со името,  Метју Нимиц рече дека „нема подобар подарок“ за неговиот роденден со денешното потпишуавње на Договорот со кој...

Никој нема право да распише референдум за името

Политичката практика секаде во светот, но и експертската јавност кажуваат дека не постои пример на држава во светот каде што името на државата било...

Шест часа преговори околу разликите за името, во петок нов обид...

Заврши средбата на министерите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, со личниот пратеник на генералниот секретар на...

Нова рунда преговори за разликите околу името

Нова рунда преговори за името меѓу македонскиот и грчкиот министер за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас, заедно со посредникот Метју Нимиц, ќе...

Ципрас: Преговараме врз основа четирите имиња предложени од Нимиц

Ние јасно изјавивме дека преговараме врз основа на четирите имиња предложени од ОН, конкретно пакетот предлози од Нимиц, рече Алексис Ципрас од грчкиот Парламент,...

Watch Bleach (Dub) Episode 274 (https://animefreak.ws/m/Jlx5/ep-274) at website https://animefreak.ws animefreak boku no hero

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 10 at website https://animeflix.nl. See more animeflix attack on titan