2.8 C
Skopje
27.10.2021 - 10:07

Ознака: ник пауел

Новиот филм „Врба“ на Милчо Манчевски најавен во Кан

Еден од најпознатите британски продуценти Ник Пауел се наоѓа на Канскиот филмски фестивал на кој ќе се претстави со два нови проекта. Едниот е...