10 C
Skopje
29.10.2020 - 21:43

Ознака: Никос Папас

Поевтин роаминг со Грција

Поевтин роаминг меѓу Македонија и Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија вчера ресорните министри на двете држави, Дамјан...

Папас: Преспанскиот договор ќе се спроведува според предвидените рокови

Преспанскиот договор е доста детален и спроведувањето ќе се случува со предвидените временски рокови, рече денеска грчкиот министер за дигитални политики и телекомуникации Никос...