6.3 C
Skopje
3.12.2020 - 23:42

Ознака: Никол Пашинјан

Во војна оди и Ана Хакобјан, сопругата на ерменскиот премиер

Ана Хакобјан, сопругата на ерменскиот премиер Никол Пашинјан, денеска објави дека по воената обука, таа и уште 13 жени ќе заминат во Нагорно-Карабах. - Од...

Пашинјан за ситуацијата во Нагорно-Карабах: Не е можно примирје, подгответе волонтерски...

Ерменскиот премиер, Никол Пашинјан, оцени дека не е можно дипломатско решение за конфликтот со Азербејџан за енклавата Нагорно-Карабах и ги повика своите граѓани да...

Ерменија планира признавање на независноста на Нагорно-Карабах

Во екот на актуелната воена ситуација, властите на Ерменија ги разгледуваат плановите за официјално признавање на независноста на Републиката Артсак (Нагорно-Карабах), рече ерменскиот премиер...