14.1 C
Skopje
21.10.2019 - 0:11

Ознака: Никола Тодоров

Мијалков: Синоќешната одлука не е исправна, на партијата и е потребно...

Сашо Мијалков во изјава за порталот Прес24 рече дека со жалење ја примил одлуката на Централниот Комитет на неговата партија, бидејќи, како што вели,...

Никола Тодоров ќе гласа на престојниот референдум

Поранешниот министер за здравство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека  ќе гласа на престојниот референдум. Тој на денешната дебата на тема „Дебатираме за...

Никола Тодоров сведочи за насилствата во Собранието на 27 април

Со сослушување на сведокот Никола Тодоров почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На...

МВР му го укина обезбедувањето и на Никола Тодоров

МВР го укина и последното лично обезбедување на функционери од поранешната влада. Од МВР за МИА потврдија дека по направени безбедносни проценки не постои...

Кривична и за поранешниот министер за здравство Тодоров

Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради сомнение за сторено кривично...