13 C
Skopje
22.9.2018 - 2:06

Ознака: Никола Саздовски

Нова мерка притвор за осомничените за убиството на Никола Саздовски

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д....

Напаѓачите на Саздовски ќе се соочат со обвинение за убиство

Против тројцата осомничени за смртта на Никола Саздовски ќе се води истражна постапка за кривично дело „убиство извршено на свиреп начин“, откако ОЈО Скопје...

„Комити“ побараа правда за Саздовски, за да не се повторат вакви...

Правда за прерано починатиот член на „Комити“, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад врз него од страна на три...

Судска медицина до Обвинителството го достави вештачењето за смртта на Никола...

Во Основното јавно обвинителство Скопје интензивно се преземаат дејствија за утврдување на фактите во предметот поврзан со смртта на Никола Саздовски, кој почина по...

Да се казнат злосторниците за свирепото убиство на младиот Саздовски

Младиот Никола Саздовски од скопската населба Автокоманда, кој беше жртва на напад од злосторници, е погребан. Вчера во колони со возила и знамиња „комитите“...

Заев апелира на воздржаност од говор на омраза и разгорување нетрпеливист

Премиерот Зоран Заев денеска упати апел за воздржување од говор на омраза и разгорување нетрпеливост по смртта на дваесет и едногодишниот Никола Саздовски, кој...

Почина Никола Саздовски, момчето кое беше крвнички претепано

Почина 21- годишното момче Никола Саздовски кое минатата недела беше крвнички претепано на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда. Младото момче неколку дена...