14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 4:51

Ознака: Никола Мицевски

Мицевски го обвини Џафери дека од Собранието прави театар

На уште непочната седница, координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски и собранискиот спикер, Талат Џафери се скараа поради доцнењето на седницата, но и поради тоа...

Мицевски: Економијата и бизнис секторот немаат време за политички сплетки

Економијата и бизнис секторот немаат време за политички сплетки и политиканство. Помошта е потребна веднаш, без одлагање вели координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ,...

Мицевски: Парламентарното мнозинство е нестабилно и нефункционално

На денешната седница на Собранието процедурално се обрати пратеникот и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски кој се осврна на работата на...

Мицевски се сретна со евроамбасадорот Гир

Денеска во Собранието координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, се сретна со претставникот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот...

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Предлог – законот за попис на населението е со низа недоследности, а владејачкото мнозинство прави злоупотреба на европското знаменце бидејќи истиот закон не ги...

Мицевски: Пет потпретседатели во Собранието ќе значи дополнителни трошоци

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната пленарна седница побара втората точка од денешниот дневен ред, предлог-одлуката за одредување на бројот на потпретседатели, да...

Мицевски: Го повикуваме Пендаровски да не го потпишува законот донесен на...

Слугите на Зоран Заев денеска се надминаа себеси. Законот за амнесија на криминалите на Заев не помина. Го донесоа на криминален начин, што доволно...

Мицевски: На дневен ред итно да се стави разрешувањето на Јанева

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ побара итна седница за разрешување на осомничената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, истакна денеска координаторот на пратеничката група на опозициската...

Нова криза во најава или само блеф

Што мислат аналитичарите за најавите на најголемата опозициска партија за своевиден „бојкот“ од нивна страна на реформските процеси како и нивно неучество во процесот...

Џафери на албански јазик ја водеше собраниската седница

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчерашната седница за пратенички прашања ја започна на албански јазик, на што реагира координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ,...