Ознака: Никола Матијашевиќ

Очекувам Македонија да се бори за директен пласман на ЕП 2021

Квалификациите, односно пласманот на ЕП 2021 во одбојка, втор во низа за Македонија, би требало да ни биде приоритет, поради континуитет и сѐ друго...

Одбојкарите од понеделник тргнуваат кон дебитантското ЕП

На списокот на селекторот Никола Матијашевиќ има 18 проверени и искусни одбојкари, кои од понеделник ќе се подготвуваат во Скопје, во јули ќе тренираат...

Одбојкарите ќе имаат тримесечни подготовки за ЕП

Планирано е репрезентативците од крајот на мај еден месец да тренираат во Скопје, а по тринеделната пауза, од средината на јули до ЕП во...

Одбојкарите ја почнуваат мисијата „историски пласман на ЕП“

Македонија утре почнува со подготовките за двата решавачки натпревара во квалификациите за пласман на ЕП 2019, на гости кај Украина (5 јануари) и дома...

Патот до завршницата на ЕП води преку Швајцарија

Македонија е фаворит против Швајцарија и за мене ќе биде интересно да видам како одбојкарите ќе се однесуваат и како ќе одговорат на предизвикот,...