Ознака: Никола Димитров

Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот...

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, на покана на Алијансата на либерали и демократи за Европа (АЛДЕ), денеска учествуваше на...

Извештајот на Европската комисија покажува дека пристапниот процес не е магично...

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров како член на Националниот совет за европски интеграции при Собранието, денеска учествуваше на седницата на...

Димитров: Колку поголем успех постигнеме, толку поголема ќе биде мотивацијата за...

Со едноминутен молк во знак на почит за жртвите од автобуската несреќа во Бугарија, денеска во српското Народно собрание во Белград започна политичкиот панел...

Димитров го пречека холандскиот премиер Марк Руте

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска го пречека претседателот на Владата на Кралството Холандија, Марк Руте, по повод неговата прва...

Димитров на онлајн-состанок со Вучиќ и Рама во рамки на иницијативата...

По работниот состанок во Белград одржан минатата недела, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, како претставник на Владата, заедно со српскиот...

Преку „Отворен Балкан“ да ѝ покажеме на ЕУ дека носиме решенија,...

Димитров се сретна со Вучиќ и со Рама во Белград во рамки на регионалната иницијатива Работниот состанок за „Отворен Балкан“ што се одржува во Белград,...

Димитров од Белград: Целосно сме посветени на „Отворен Балкан“

Во име на Владата на Северна Македонија, заменик-претседателот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска пристигна во Белград на работниот состанок во рамките на...

Димитров ќе учествува на „Отворен Балкан“ наместо Заев

Вицепремиерот за економски прашања, Никола Димитров, утре и задутре во Белград ќе учествува на иницијативата „Отворен Балкан“ наместо премиерот Зоран Заев. - Поттикнувањето на регионалната...

Политиката на проширување е со наведната глава кога при исполнети услови...

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денес оствари средба со Тајс Ројтен, пратеник во Европскиот парламент и член на Мешовитиот парламентарен...

Димитров од Белград: Берлинскиот процес го врати фокусот на ЕУ кон...

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Белградскиот безбедносен форум зборуваше на панелот „Берлински процес – Што следи?“. Дискусијата се...