22.8 C
Skopje
25.6.2021 - 3:08

Ознака: Николаос Микалолиакос

Зошто Златна зора успеваше толку долго да се извлече без казна?

Николаос Микалолиакос, лидерот на грчката радикална десничарска партија Златна зора, која се закануваше со граѓанска војна и со дерење на кожите на мигрантите, вчера...

Шефот на грчката ултрадесничaрска Златна зора осуден за управување со криминална...

Основачот и лидер на грчката радикална десничарска партија Златна зора, Николаос Микалолиакос, е прогласен за виновен за управување и припадност на криминална организација, а...