Ознака: никогаш

Росети: Секогаш има простор за напредок, никогаш не сме задоволни

ВАР сезонава функционира од далечина, од седиштето на УЕФА во Швајцарија, наместо на местата каде што се играат натпревари низ Европа. Тоа беше воведено...

За полицијата, малку поинаку: Куманово веќе никогаш да не им...

Дали некој се запрашал како се чувствува оној полицаец по чиј живот и физички интегритет било посегнато и на кого се атакувало со физичка...

Негативците во филмовите никогаш не користат ајфон

Режисерот на хитот „Највс аут“, Риан Џонсон, во интервју за „Венити фер“, откри една занимливост поврзана со користењето ајфон во филмовите. Имено Џонсон вели...

Работи на кои богатите никогаш не трошат пари

Кога ќе се спомне богатство, обично помислуваме на бунди, луксузен накит, скапи часовници... Сиромашните и граѓаните со средни приходи се во состојба со години...

Анкета: Источноевропејците сметаат дека никогаш немале слободни избори

Триесет години по падот на Берлинскиот ѕид, повеќето од жителите во Источна Европа се загрижени за иднината на демократијата, скептични се во однос на...