Ознака: Ники Лауда

Замина Ники Лауда, бескомпромисниот борец во Ф1

Славниот Австриец има освоено три титули светски првак, 25 победи и 24 пол-позиции. Во 2012 година, како еден од шефовите на Мерцедес, бил клучен...

Почина легендата на Формула 1, Ники Лауда

На 71 годишна возраст почина легендата на Формула 1, Ники Лауда. -Со длабока тага објавуваме дека нашиот сакан Ник, во понеделникот, почина мирно во кругот...

Ники Лауда по три месеци излезе од болница

Легендарниот возач во Формула 1, Ники Лауда, по три месеци си замина од болницата, каде му беше извршена трансплантација на белите дробови. Трикратниот шампион е...