1.8 C
Skopje
25.10.2021 - 4:28

Ознака: никица мојсоска блажевски

Почна осмото издание на самитот „Македонија 2025“

Од денеска, па сѐ до 15 ноември, Скопје ќе биде место каде што ќе се собeрат истакнати домашани, регионални и странски експерти од областа...

Работните места и загадувањето на воздухот главни теми на самитот на...

Иднината на работните места и справувањето со загадувањето на воздухот ќе бидат централни теми на годинашниот самит на Македонија 2025, како што најави главната...