12.8 C
Skopje
23.9.2021 - 11:25

Ознака: не

Македонија меѓу три НЕ

Неопходно, непотребно или невозможно се трите „не“, односно трите крајности во кои се најде Македонија по донесувањето на најновите антиковид-мерки што ќе стапат во...

Македонското НЕ одекна во Брисел

Македонскиот идентитет не може да биде ставен на преговарачка маса, истакна премиерот Заев вчера во седиштето на ЕУ. Но што мислат дипломатите и аналитичарите...

Европското НЕ за етничките графи

Од друга страна, регулативата на ЕУ за генерална заштита на податоците забранува процесирање на лични податоци кое откриваат расно или етничко потекло, политичко, религиозно...

Новото (не)нормално

Не, не сте луди, драги мои! Ова што сега се случува веќе беше предвидено. А кој најдобро препознава режија, ако не режисер и писател?...

„Не“ за забрзувањето на филмовите на Нетфликс!

Нетфликс се соочува со остри критики од режисерите во однос на новината што ја спроведува со вклучување на функцијата за забрзување на филмовите Режисери и...

Што се крие зад француското „не“

Мноштво различни сценарија и хипотези беа пласирани деновиве од високи и добро информирани извори околу вистинските причини за француското противење за доделување датум за...

Косово не може да учествува на Евровизија

Европската агенција на регулаторни тела (ИБИУ) со мнозинство гласови одби да прифати Косово како независна држава да биде примено во Европската радиодифузна унија (ЕБУ),...