12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 1:34

Ознака: „не разликува“

Брисел „не разликува“ датум од членство

Додека македонскиот политички врв лобира во ЕУ за добивање датум за почеток на преговорите со ЕУ уште овој месец, во јавноста сѐ погласни се...