-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 12:30

Ознака: не лета

Моделот „737 Макс“ на „Боинг“ во август се враќа на светските...

Моделот „737 Макс“ на компанијата „Боинг“ нема да се врати на светските аеродроми се до месец август, првиот човек на главното трговско тело на...