Ознака: нејмар

Нејмар помеѓу генијалноста и глумата

Нејмар го предводеше Бразил до пласман меѓу најдобрите осум репрезентации на Светското првенство (СП) во Русија, со триумфот над Мексико 2-0 во осминафиналето, во...

Кутињо: Нејмар е важен, но поважен е тимот

Бразилецот Фелипе Кутињо не е загрижен за повредата на првата ѕвезда на репрезентацијата Нејмар да Силва, потенцирајќи дека фокусот треба да биде на тимот. Нејмар...

Нејмар: Сè уште не сум целосно подготвен

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се уште во целост не е заздравен од повредата на стапалото, иако...

Меси е најплатен фудбалер на светот

Напаѓачот на Барселона и на аргентинската репрезентација Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа...