Ознака: нејмар

УЕФА подготвува жесток удар за Нејмар

Најскапиот фудбалер во историјата Нејмар може да добие жесток удар од УЕФА и да добие солидна казна за своето однесување по натпреварот на неговиот...

Нејмар го засени сопствениот рекорд со „виножито“

Нејмар ја одбележа важната победа на Пари Сен Жермен над Ливерпул од 2-1 во вечерашниот меч од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), поставувајќи рекорд...

Реал се откажува од Нејмар

Европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид се откажа од намерата да го купи Нејмар, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, претседателот на клубот, Флорентино Перез, одлучил да...

Видео: Конфликтот помеѓу Нејмар и Кавани не е завршен

Најголемите ѕвезди на францускиот фудбалски клуб Пари Сен Жермен, Единсон Кавани и Нејмар, не се во добри односи. Конфликтот меѓу нив започна уште во деновите по...

ПСЖ под закана од исклучување од ЛШ

Екипата на ПСЖ може да биде исклучена од учество во Лигата на шампионите за кршење на правилата на финансискиот фер-плеј на УЕФА, пишува француски...

Нејмар повеќе не е најскапиот играч во светот

Добро познато е дека Бразилецот Нејмар стана најскапиот играч во светот со трансфер од 222 милиони евра од Барселона во Париз Сен Жермен. Но цената...

Нејмар може да биде осуден на шест години затвор

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар му се заканува затвор до шест години за измама и корупција, при преминувањето од Сантош во Барселона во 2013 година. Поранешниот...

Барселона и Нејмар ги продолжуваат судските битки

Барселона и Нејмар продолжуваат со судските битки и во позадина на ова, евентуалното враќање на Бразилецот на „Камп Ноу“ се чини малку веројатно, тврди...

Нејмар незадоволен во ПСЖ, сака да се врати во Барселона

Најскапиот фудбалер на светот Нејмар е незадоволен во Пари Сен Жермен и е подготвен да се врати во Барселона, тврди шпански „Мундо Депортиво“. Како што...

„Светците“ вознемирени од поврзувањето на Нејмар и Мбапе со „кралевите“

Во Пари Сен Жермен се вознемирени што двете најголеми фудбалски ѕвезди на тимот, Нејмар и Килијан Мбапе се поврзуваат со трансфер во Реал Мадрид. Сопственикот...