3.3 C
Skopje
10.12.2019 - 4:52

Ознака: нешнл џиографик

Танцот на медузите

Групирањето на илјадници медузи во водите покрај брегот на Алјаска е прикажано во видеото насловено како „експлозија од медузи“, на „Нешнл џиографик вајлд“.