14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 14:06

Ознака: нетфликс

„Нетфликс“ вклучува мобилни игри за претплатниците

Стриминг-гигантот „Нетфликс“ потврди дека ќе вклучи видеоигри како дел од претплатничките пакетите без дополнителни трошоци. Во писмото до инвеститорите се наведува дека е во рана...

„Нетфликс“ тестира построг пристап за споделување на лозинката

Во постојан напор за зголемување на претплатниците, „Нетфликс“ тестира построг пристап до корисниците што споделуваат лозинки со некого надвор од истото домаќинство. Голем број...

Продуцентската куќа на Барак и Мишел Обама најави нови проекти во...

Четири филма и две серии се новите проекти на „Хаер граунд продакшн“, продуцентската куќа на Барак и Мишел Обама во соработка со „Нетфликс“, пренесуваат...

„Дома за Божиќ“ – прва норвешка серија на Нетфликс

„Дома за Божиќ“ е прва норвешка продукција за Нетфликс, чија прва сезона се појавува во декември во 2019 г., баш за време на божиќните...

На пандемиската стриминг забава ѝ се гледа крајот

Побарувачката за содржини на Интернет на почетокот на годинава нагло се зголеми кога државите ширум светот се затворија и воведоа карантин поради пандемијата на...

Хари и Меган ќе ја жртвуваат посакуваната приватност за милионите на...

Меган Маркл и принцот Хари ќе снимаат реално шоу за „Нетфликс“ во траење од три месеци. Тие тврдеа дека ја сакаат својата приватност, но...

Принцот Хари и Меган потпишаа договор со „Нетфликс“

Принцот Хари и неговата сопруга, Американката Меган, потпишаа ексклузивен повеќегодишен договор за продукција со „Нетфликс“, што е голем чекор во нивниот план да заработуваат...

Нетфликс ќе го прикаже контроверзниот мјузикл за принцезата Дијана

Принцот Хари го тераат да стори сè што е можно мјузиклот за неговата мајка да биде тргнaт од програмата на „Нетфликс“, неколку дена откако...

Хари и Меган ќе соработуваат со „Нетфликс“

Војводата и војвотката од Сасекс потпишаа договор со стриминг гигантот „Нетфликс“ за да продуцираат разни видови на содржини, со што во некои од нив...

„Проект сила“ e хит на месецот на Нетфликс

На Нетфликс пристигна филмот „Проект сила“, приказна за нова форма на дрога што ги претвора луѓето во суперхерои. „Проект сила“, во кој глумат Џејми...