10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:15

Ознака: нестабилно време

До среда нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Претпладне во поголемиот дел ќе е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе се...

Времето нестабилно со дожд и грмежи

Попладнево времето е нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден...

Од недела нестабилно време со обилни врнежи и грмежи

Од недела нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност, која ќе предизвика нестабилно време со пообилни врнежи од дожд и појава на...

УХРМ: Кон крајот на денов променливо облачно и нестабилно време

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најави локален пороен дожд и грмежи кон крајот на денов, особено во северозападното подрачје. Во текот на ноќта во...