-4 C
Skopje
18.2.2019 - 7:40

Ознака: несреќа

Гостиварец загина во бизарна несреќа

Гостиварец починал од повреди на главата кога од камион со кој се разминувал паднале метални шипки врз неговото возило. Според СВР Тетово, несреќата се случила...

Дедо и внук повредени во сообраќајна несреќа кај Радовиш

Дедо и внук од радовишкото село Лубница, општина Конче се повредени утрово околу 10 часот во сообраќајна несреќа, што се случи на патот Радовиш-Струмица. Во...

Средношколец се бори за живот

Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на...

Најмалку 47 загинати во страотна сообраќајка во Зимбабве

Најмалку 45 лица загинаа во директен судир на два автобуса во Зимбабве, соопшти денеска полицијата. Портпаролот на полицијата Пол Нијати изјави дека двата автобуса, кои...

Истрагата ги демантира шпекулациите за уривањето на индонезискиот авион

Авионот на „Лајон ер“ се распарчил при уривањето во морето со голема брзина, соопшти индонезискиот комитет за безбедност во сообраќајот, објавувајќи ги првичните резултати...

Збунувачкото уривање на индонезискиот авион покрена бројни прашања

Уривањето на индонезискиот авион што пренесуваше 189 лица веројатно ќе ги збуни истражителите, бидејќи вообичаените карактеристики што би можеле да упатуваат на несреќа не...

Херојскиот чин на пилотот спасил стотици животи во несреќата во Лестер

Британскиот пилот Ерик Свафер (53) ќе остане запаметен како херој, бидејќи успеал да го насочи дефектниот хеликоптер настрана од толпите луѓе околу стадионот „Кинг...

Газдата на Лестер, Шриваданапраба, настрадал во хеликоптерската несреќа

Хеликоптерот во кој се наоѓал газдата на премиерлигашот Лестер, Вишај Шриваданапраба, се урнал на паркингот во близината на стадионот „Кинг пауер“ по мечот Лестер...

Газдата на Лестер и уште 4 лица загинаа во хеликоптерската несреќа...

Вишај Шривадханапраба, сопственикот на Лестер е меѓу жртвите на хеликоптерската несреќа, што се случи синоќа, непосредно по завршувањето на натпреварот со Вест Хем, дознава...

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила...