Ознака: несреќа

Херојскиот чин на пилотот спасил стотици животи во несреќата во Лестер

Британскиот пилот Ерик Свафер (53) ќе остане запаметен како херој, бидејќи успеал да го насочи дефектниот хеликоптер настрана од толпите луѓе околу стадионот „Кинг...

Газдата на Лестер, Шриваданапраба, настрадал во хеликоптерската несреќа

Хеликоптерот во кој се наоѓал газдата на премиерлигашот Лестер, Вишај Шриваданапраба, се урнал на паркингот во близината на стадионот „Кинг пауер“ по мечот Лестер...

Газдата на Лестер и уште 4 лица загинаа во хеликоптерската несреќа...

Вишај Шривадханапраба, сопственикот на Лестер е меѓу жртвите на хеликоптерската несреќа, што се случи синоќа, непосредно по завршувањето на натпреварот со Вест Хем, дознава...

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила...

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово. Според полицијата, денеска околу 14 часот на крак од улицата „Бајрам Шабани“ товарно моторно возило движејќи...

Прегазен пешак на улица „Скупи“ во Скопје

Со тешки телесни повреди се здобил пешак, откако синоќа е прегазен од товарно возило „Пежо 206“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР...

Расте бројот на жртвите во бродската несреќа во Танзанија

Нуркачите денеска спасија еден маж од бродот што во четвртокот се преврти во езерото Викторија. Бројот на жртвите, според најновите податоци се искачи на...

Се преврте брод со 400 патници на езерото Викторија, десетици загинати

Танзаниските власти стравуваат дека во денешната бродска несреќа што се случи на езерото Викторија загинале над 200 луѓе. Досега потврдена е смртта на 42 лица,...

Четири деца загинаа на велосипед во Холандија

Четири деца загинаа, а најмалку една жена е повредена кога воз удри во товарен велосипед во Холандија, јавуваат холандските медиуми. Товарниот велосипед е популарен во...

При пад на хеликоптер во Чешка загина четири лица

Четири лица денеска загинаа откако се урна хеликоптер во западниот дел на Чешка, изјави портпаролот на регионалната противпожарна служба, Петр Пончар. Жртвите се уште не се...