1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:55

Ознака: несреќа

Најмалку 47 загинати во страотна сообраќајка во Зимбабве

Најмалку 45 лица загинаа во директен судир на два автобуса во Зимбабве, соопшти денеска полицијата. Портпаролот на полицијата Пол Нијати изјави дека двата автобуса, кои...

Истрагата ги демантира шпекулациите за уривањето на индонезискиот авион

Авионот на „Лајон ер“ се распарчил при уривањето во морето со голема брзина, соопшти индонезискиот комитет за безбедност во сообраќајот, објавувајќи ги првичните резултати...

Збунувачкото уривање на индонезискиот авион покрена бројни прашања

Уривањето на индонезискиот авион што пренесуваше 189 лица веројатно ќе ги збуни истражителите, бидејќи вообичаените карактеристики што би можеле да упатуваат на несреќа не...

Херојскиот чин на пилотот спасил стотици животи во несреќата во Лестер

Британскиот пилот Ерик Свафер (53) ќе остане запаметен како херој, бидејќи успеал да го насочи дефектниот хеликоптер настрана од толпите луѓе околу стадионот „Кинг...

Газдата на Лестер, Шриваданапраба, настрадал во хеликоптерската несреќа

Хеликоптерот во кој се наоѓал газдата на премиерлигашот Лестер, Вишај Шриваданапраба, се урнал на паркингот во близината на стадионот „Кинг пауер“ по мечот Лестер...

Газдата на Лестер и уште 4 лица загинаа во хеликоптерската несреќа...

Вишај Шривадханапраба, сопственикот на Лестер е меѓу жртвите на хеликоптерската несреќа, што се случи синоќа, непосредно по завршувањето на натпреварот со Вест Хем, дознава...

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила...

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово. Според полицијата, денеска околу 14 часот на крак од улицата „Бајрам Шабани“ товарно моторно возило движејќи...

Прегазен пешак на улица „Скупи“ во Скопје

Со тешки телесни повреди се здобил пешак, откако синоќа е прегазен од товарно возило „Пежо 206“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР...

Расте бројот на жртвите во бродската несреќа во Танзанија

Нуркачите денеска спасија еден маж од бродот што во четвртокот се преврти во езерото Викторија. Бројот на жртвите, според најновите податоци се искачи на...