16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 15:11

Ознака: несреќа

Се урна воен авион во Иран

Ирански авион-ловец се урна денеска во провинцијата Есфахан. Засега нема информации за причината за падот на авионот. Судбината на екипажот е непозната. Спасувачки екипи се испратени...

Фото: Страшна несреќа на Истра, загина македонски бизнисмен и неговиот партнер

Бизнис партнери, од кои едниот Македонец и неговиот пријател од Загреб, загинаа во страшна сообраќајна несреќа којашто се случила викендов во центарот на Медулин,...

Се урна хеликоптер во БиХ

Во местото Равница, на подрачјето на општина Братунац, денеска се урна хеликоптер, но деталите за несреќата се уште не се познати. Хеликоптерот се урнал околу...

Македонски алпинист почина во обид да го освои Монт Еверест

Македонскиот алпинист, доктор Георги Петков (63) од Гевгелија, починал во обид да го освои највисокиот врв на Хималаите, Монт Еверест.  Причина за смртта претставува...

Кратовец прегазен од сопствениот автомобил

Педесет и едногодишен маж загинал синоќа во бизарна несреќа во кратовското село Којково, соопшти полицијата. Според истиот извор, С.С. (51) бил на гости кај Б.И....

Пронајдено телото на еден од двајцата исчезнати косовски полицајци во Лепенец

По петдневна потрага, попладнево нешто по 16 часот, во водите на Лепенец е пронајдено телото на еден од двајцата косовски полицајци, кои се водеа...

Повеќе од десет лица настрадаа во невреме на Алпите

Најмалку десет лица настрадаа во пет одделни инциденти на швајцарските и француските Алпи. Меѓу настраданите се седум скијачи, двајца планинари и еден водич. Петмина скијачи...

Двајца мажи повредени по пад во провалија во Струмичко

Двајца мажи се повредени по пад во провалија на трим патеката што води од градот кон манастирот „Свети Илија“. Несреќата се случила вчера доцна попладне,...

Изгоре бугарски автобус што патувал кон Македонија

Бугарски автобус, со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир. Повредени патници нема, бидејќи...

Несреќата со детето на улицата Борис Сарафов го забрза поставувањето семафори

По сообраќајката на улицата Борис Сарафов десетгодишното дете доби скршеница на черепот, крвавење во мозокот и повредено рамо, но е надвор од животна опасност Снежана...