-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 8:27

Ознака: несреќа

Скопјанец ја тепал мајка си – наместо да го пријави ...

Полицијата уапсила 36-годишен скопјанец откако започнала истрага по пријава дека во близина на градската општа болница „8 Септември“ почината била пронајдена 59-годишната В.М., неговата...

Загина работник во рудникот „Суводол“ во РЕК „Битола“

На копот во РЕК „Битола“ дојде до лизгање на земјиштето при што загина еден работник. Информацијата дека во рудникот „Суводол“ се случи тешка несреќа...

Девојка на електричен тротинет тешко повредена во Скопје

На крстосницата од скопските улици „Македонско-косовска бригада“ и „Втора македонска бригада“ вчера во попладневните часови се случила сообраќајна незгода во која тешко е повредена...

Бројот на загинати од урнатата зграда во Мајами се зголемува

Телата на уште две лица се пронајдени под урнатините на зградата во близина на Мајами, Флорида, со што бројот на жртвите се зголеми на...

Корпа од туристички балон удри во далновод во САД, има мртви

Четири лица загинаа, а едно е во критична состојба откако денеска паднала корпа од туристички балон во Албакерки, во американската држава Ново Мексико, објавија...

Инженер предупредил за големи структурни оштетувања на зградата во Мајами

Градежниот експерт, Френк Морабито, уште пред три години предупредил дека има докази за големи структурни оштетувања на бетонската плоча под базенот и пукнатини во...

Бајден заборави за срушената зграда, потпретседателката го потсети

Дали си сигурен дека не сакаш да кажеш уште нешто Џо – американската потпретседателка, Камала Харис, му пријде на претседателот за време на прес-конференција,...

Албански автобус излетал од патот Битола-Прилеп, меѓу повредените и 14-годишно лице

Утрово околу шест часот и десет минути автобус со албански регистарски таблички излетал од патот Битола-Прилеп кај с. Алинци, информира МВР. Во тој период во...

Објавен моментот на уривање на зградата во Мајами Бич

Апартманска зграда од 12 ката се сруши во Сурфсајд во близина на Мајами Бич за само неколку секунди, покажуваат снимките што се појавија на...

Бајден прогласи вонредна состојба на Флорида по уривањето на зграда во...

Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флорида, по уривањето на зградата во Сурсфајд во близина на Мајами бич, при што...