Ознака: несреќа

Воз удри во автомобил на преминот Маџари, едно лице загина

Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот. Според првичните информации, товарен воз што...

Филипче и Рашковски во посета на повредените во несреќата кај Лесковац

Министерот за здравство Венко Филипче и генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, како и претставник од Амбасадата на Македонија во Белград ќе ги посетат...

Девет лица загинаа во железничката несреќа во Турција (видео)

Смртниот биланс од денешната железничка несреќа во Турција се искачи на девет лица, јави НТВ. Меѓу загинатите се и тројца машиновозачи, а во инцидентот се...

Нема плачење над истуреното чоколадо

Истурено чоколадо, боја, но и токсични материи, искршени шишиња пиво, расфрлани лубеници и друг зеленчук, како и разни животни кои талкаат по патот можат...

Гостиварец загина во бизарна несреќа

Гостиварец починал од повреди на главата кога од камион со кој се разминувал паднале метални шипки врз неговото возило. Според СВР Тетово, несреќата се случила...

Дедо и внук повредени во сообраќајна несреќа кај Радовиш

Дедо и внук од радовишкото село Лубница, општина Конче се повредени утрово околу 10 часот во сообраќајна несреќа, што се случи на патот Радовиш-Струмица. Во...

Средношколец се бори за живот

Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на...

Најмалку 47 загинати во страотна сообраќајка во Зимбабве

Најмалку 45 лица загинаа во директен судир на два автобуса во Зимбабве, соопшти денеска полицијата. Портпаролот на полицијата Пол Нијати изјави дека двата автобуса, кои...

Истрагата ги демантира шпекулациите за уривањето на индонезискиот авион

Авионот на „Лајон ер“ се распарчил при уривањето во морето со голема брзина, соопшти индонезискиот комитет за безбедност во сообраќајот, објавувајќи ги првичните резултати...

Збунувачкото уривање на индонезискиот авион покрена бројни прашања

Уривањето на индонезискиот авион што пренесуваше 189 лица веројатно ќе ги збуни истражителите, бидејќи вообичаените карактеристики што би можеле да упатуваат на несреќа не...