6.8 C
Skopje
23.11.2019 - 3:55

Ознака: несреќа

Авиомеханичар украл авион во Сиетл, со кој се урнал во Пацификот

Авиомеханичар синоќа украл празен патнички авион на неговата компанија „Алјаска Ерлајнс“ на аеродромот во американскиот град Сиетл, со кого набрзо по полетувањето се урнал...

Штетите од несреќата кај Болоња проценети на десет милиони евра

Штетите од несреќата во понеделникот на автопатот близу аеродромот кај италијанскиот град Болоња, по која избувна голем пожар во кој загина едно лице, а...

Љубовта на Кики станува опасна

Полицијата ширум светот ги предупредува луѓето да не го изведуваат „предизвикот на Кики“, откако повеќемина беа повредени при танцот инспириран од хитот на Дрејк...

Три лица загинаа по удар на воз во автомобил кај Романовце

Три лица од скопско Арачиново, загинаа денеска откако товрен воз удрил во автомобил „голф“ на преминот кај кумановско Романовце, потври МВР. Несреќата се случила во...

„Лава-бомба“ погоди брод на Хаваите

Најмалку 23 лица се повредени во ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваите, кога парчиња карпи паднаа врз туристички брод. Повеќето од повредените се здобиле со...

Се запалил автобус без патници на обиколницата Сарај – Волково

Празен туристички автобус денеска попладне се самозапалил на обиколницата Сарај – Волково влез Ѓорче Петров. Повредени нема, а причинета е материјална штета која ќе...

Се урна авион во Јужна Африка, едно лице загина

Едно лица загина, а 20 други се повредени денеска при уривање на патнички чартер авион во близина на главниот град на Јужна Африка, Преторија,...

Тајланд: Спасено уште едно дете, вкупно пет се надвор од пештерата

Спасувачките екипи во Тајланд денеска извадија уште едно од 12-те деца кои заедно со нивниот инструктор по фудбал беа заглавени во поплавена пештера. Со...

Параглајдеристка од Кина тешко повредена во Крушево

Параглајдеристка од Кина добила тешки телесни повреди при слетување на меѓународен натпревар во параглајдерство во Крушево, соопшти МВР. Во Полициската станица Крушево вчера во 13.40...

Десет жртви и повеќемина исчезнати, откако брод се преврте во Тајланд

Нуркачи ги пребарале остатоците од бродот со кинески туристи што потона во невремето во близина на тајландското летувалиште Пукет, по што 10 лица загинаа,...