Ознака: несреќа

Српска новинарка после сообраќајка остана без својата рака

Деа Ѓурѓевиќ, водителката од утринската програма на српската телевизија „Пинк“ утринава во шест часот доживеала тешка соообраќајна несреќа, во која, како што пренесуваат српските...

По несреќата во Скадарско Езеро приведен монахот

Монахот на манастирот „Врањине“, Неофит, односно Горан Кемпанов е уапсен бидејќи управувал со чамецот што во неделата се преврте поради силната бура во Скадарско...

Товарен воз удри во карпа на пругата Скопје-Велес, повредени двајца машиновозачи

Двајца машиновозачи се повредени откако товарен воз синоќа удрил во одрон на пругата Скопје – Велес, во близина на станицата „Рајко Жинзифов“ пред Велес. Според...

Потрага низ пустошот во Брумадињо

Бројот на загинати лица по пукањето на рударска брана во близина на градот Брумадињо во југоистичниот дел на Бразил порасна на 40, додека екипите...

Во лавина кај Брезовица загина косовскиот заменик-министер Даци

Заменик-министерот за дијаспора и стратешки инвестиции Аријан Даци загина во лавина кај Брезовица. Несреќата се случила во близина на ски-центарот „Брезовица“, а како што пишуваат...

Седум лица загинаа при судир на авион и хеликоптер на Алпите...

Седум лица загинаа, а двајца се повредени, во судир на мал туристички авион и хеликоптер над италијанскиот дел на Алпите. Судирот се случил над регионот Аостинска...

Пукна рударска брана во Бразил, најмалку девет загинати и речиси 300...

Најмалку девет лица загинаа, а речиси 300 други се водат како исчезнати по пукањето на рударска брана во југоисточниот дел на Бразил, соопштија денеска...

Семејството и пријателите на Сала сами ќе продолжат да го бараат...

Семејството и пријателите на фудбалерот Емилијано Сала планираат да ангажираат бродови и приватно да продолжат да го бараат аргентинецот, откако властите ја прекинаа потрагата...

Најмалку шест загинати при уривање на зграда во доградба во Индија

Најмалку шест лица загинаа во Индија, откако се урна зграда, додека работници работеле на изградба на дополнителен кат, соопшти индиската полиција. Според полицскиот претставник Сатбир...

Ако не ви се јавам, знаете што се случило

Продолжува потрагата по авионот во кој патувал 28-годишниот фудбалер Емилијано Сала, кој исчезна над Каналските Острови при патувањето од Франција кон Велика Британија. Пред...