-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:46

Ознака: несреќа

Автобус се заби во продавница во Лондон, повредени 19 луѓе, меѓу...

Најмалку 19 луѓе се повредени кога автобус влетал во продавница во источниот дел на Лондон. Повреден е и возачот, а пожарникарите со помош на специјална...

Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Струга-Дебар

Вчера во 10.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар, кај место викано „Лабунишки ливади“, се случила сообрaќајна несреќа помеѓу...

Загина брачна двојка, со автомобил излетале во реката Радика

На регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, на местото викано Скудрински мост, вчера во попладневните часови автомобил „југо“ излетал од коловозот и паднал во реката Радика. Како...

Силен ветер крена гумен замок во воздух и однесе млади животи...

Четири деца загинаа, а уште неколку ученици се тешко повредени при пад од височина од 10 метри, откако силните ветрови кренале во воздух гумен...

Граѓаните се поклонуваат од почит кон жртвите на плоштадот „Скендербег“

Граѓаните оддаваат почит кон жртвите кои ги изгубија животите во страшната сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, на плоштадот „Скендербег“ во Скопје. Оние кои...

Слетаа авионите со посмртните останки на загинатите во несреќата во Бугарија

На скопскиот аеродром слетаа авионите со посмрните останки на 45-те загинати во страшната сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, која се случи во...

Денеска ќе биде објавен резултатот од увидот на автобуската несреќа во...

Министерката за регионален развој Виолета Комитова денеска се очекува да ги соопшти резултатите од увидот на патот Драгичево-Долна Дикања каде се случи тешката автобуска...

Семејствата на загинатите денес ќе бидат контактирани за пренесувањето на телата

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешната прес-конференција истакна дека денеска ќе контактира со семејствата на лицата кои загинаа во страшната несреќа на...

Сопственикот на „Беса транс“: Тие беа наше семејство

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, компанијата...

Двајцата пациенти се стабилни, хоспитализирани на пластична хирургија

Министерството за здравство информира дека пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во сообраќајната несреќа што се случи на...