Ознака: несреќа. чад

Чадот виновен за смртта на многумина во авионската несреќа

Повеќето од оние што загинаа во пожарот во рускиот авион „сухој-суперџет-100“, кој вчера се запали на московскиот аеродром „Шереметјево“ се задушиле од чадот, изјавил...