11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:15

Ознака: Нервоза

Раздразливост, нервоза и депресија ја нападнаa младината

Психолошките проблеми на адолесцентите во Европа во пораст Светската здравствена организација (СЗО) објави извештај што се заснова на резултати од една обемна студија, која ќе...

Уништување на стресот со чекан во „собите за гневот“

Во подземна соба наречена „Акс Рејџ Румс“ во Аман, Јордан, луѓето се ослободуваат од нивните фрустрации уништувајќи ги со чекан старите телевизори, принтери, компјутери,...

Ем испрскани на дождот, ем тешко да го докажат тоа

Во овие врнежливи денови често се случува некој од оние што пешачат на дождот да биде испрскан или, пак, целосно облеан со дождовница од...

Нервоза во Атина

Веднаш по средбата во Виена, Коѕијас денеска патува за Брисел, каде што ќе оствари средба и со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Дали...