16.9 C
Skopje
24.5.2019 - 21:32

Ознака: нервен отров

Меј: Русите што го отруле Скрипал се дел на руското воено...

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека двајцата Руси, кои Велика Британија ги посочи како осомничени за труењето на пребеганиот агент Сергеј Скрипал и...

Британецот затруен со нервен отров се освести

Болницата во британскиот град Солсбери информираше дека Чарлс Роули, еден од двете лица затруени со нервниот отров „Новичок“ минатата недела, се освестил. Роули беше затруен...