4.9 C
Skopje
22.2.2020 - 18:17

Ознака: неработен ден

Македонците од Албанија бараат неработен ден на Божиќ

Од македонската влада начелно го поддржуваат предлогот за прогласување на 7 јануари за државен празник, но оставаат простор да се разговара како национални празници...

Административците ќе чистат на 20 локации во Скопје

Со почеток во 12 часот, денеска ќе почне еколошката акција „Администрацијата чисти со ‘Не биди ѓубре’“, и на тој начин ќе се одработи неработниот ден...

Девети декември неработен ден за сите граѓани во земјата

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), осми декември...

Девети септември неработен ден за сите граѓани во земјата

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, во согласно со Законот за празниците („Службен весник на РМ“ бр. 21/98 и 18/07), 8 септември...

Следниот петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 14 јуни, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија. Духовден...

Идниот вторник е неработен ден за сите граѓани во земјата

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 4 јуни 2019 година (вторник), Рамазан Бајрам, првиот...

„Св. Кирил и Методиј“ неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 24 Мај, петок - „Св. Кирил и Методиј“, Денот на словенските просветители е неработен ден за...

Основците и средношколците утре ќе бидат ослободени од настава

Министерството за образование и наука соопшти дека утрешниот ден – 7 мај ќе биде слободен за основните и средните училишта на територијата на Град...

Владата се премисли – 7 мај е неработен ден на територијата...

Владата соопшти дека 7 мај е неработен ден за територијата на Град Скопје поради посетата на папата Франциск, откако претходно, пред 2 часа, од...

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Денот на трудот 1 Мај (среда), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Истовремено, од Министерството...