10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:56

Ознака: непризнавање

Сиера Леоне го повлече признавањето на Косово

Сиера Леоне го повлече признавањето на Косово како независна држава. Сиера Леоне е 18-та земја што го повлекла признавањето на Косово. - Со особено задоволство можам...

Белград продолжува со политиката за непризнавање на Косово

Гана е 16-та земја што го повлече признавањето на Косово од јануари 2012 година. Mинатиот викенд стигнала нота од Министерството за надворешни работи на...

Дачиќ продолжува со мисијата против државноста на Косово

Централноафриканската Република е 14-та земја која го повлекла, суспендирала или прецизирала својот став дека не го признава Косово, изјави српскиот министер за надворешни работи,...

Пари или вистина за непризнавање на Косово!

Косовскиот министер за надворешни работи тврди дека има сознанија оти Белград ветувал финансиска и помош во оружје во замена за повлекување на признавањето на...