Ознака: непослушните

Задолжителна вакцинација за лица над 60 години, казни за непослушните

Грција Грција објави дека воведува задолжителна вакцинација против коронавирус за лицата постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата со сè...