29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 17:47

Ознака: неофицијална средба

Рама во ненајавена посета на Турција на средба со Ердоган

Албанскиот премиер, Еди Рама, објави дека се сретнал со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, во неговата летна резиденција во Мармарис. - Со претседателот на...