5.8 C
Skopje
16.1.2022 - 17:51

Ознака: неонацизам

(Видео) Спречен неонацистички марш во Софија

Во главниот град на Бугарија имаше обид за организирање на  т.н. Луков марш  од страна на различните бугарски националистички групи во спомен на генералот...

Разоткривањето на „малата овца“ ја соочи Германија со „непријателот одвнатре“

Додека Германија излегуваше од карантин во мај, полициските командоси беа испратени на рурален имот во сопствеништво на наредник-мајор во специјалните сили, најподготвената и најтајновита...