17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 6:32

Ознака: необични

„Невозможно“ – нова серија што следи банда необични жени

Новата серија на Ејч-би-о, „Невозможно“ (The Nevers), ќе има премиера на 12 април, на Ејч-би-о гоу, додека првата епизода на каналот Ејч-би-о ќе се...

Кои се десетте града со највкусна храна на светот?

Љубителите на добрата и вкусна храна, од разни меридијани, на својата агенда можат да ги стават и следниве 10 града, во кои, според многу...