Ознака: неносење маски

Петличковски: Не може да сме сигурни дека кризата со ковид-19 заврши,...

Не може да сме сигурни дека кризата со коронавирусот заврши, но знаеме дека во моментов ризикот за некаква сериозна компликација и сериозен притисок на...

Поради неносење заштитни маски изречени 549 казни

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 549 прекршоци, информираат од МВР. Министерството...

Kaзни за 685 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 685 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

Санкционирани 369 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.08.2020 година) на територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 369...

На 366 лица им се издадени решенија за изолација, казнети 659...

Во текот на изминатото деноноќие, на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 261 лице потпишало изјава за самоизолација. Од страна на полициски...