-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:26

Ознака: неносење маска

Регистрирани се 475 прекршоци за неносење на заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...